Gyakorlati képzés

A gyakorló intézmény ellátási területének megfelelően biztosítja BA, MA szakos gyógypedagógus hallgatók gyakorlati képzését és terepgyakorlatát, esetenként speciális pedagógiát tanuló óvodapedagógusok és tanárjelöltek nevelési gyakorlatát, pszichológus hallgatók egyéni terepgyakorlatát. A gyakorlati képzés a

A gyakorlóintézmény ellátási területének megfelelően biztosítja elsősorban BA szakos gyógypedagógus jelöltek évközi gyakorlatát logopédia szakirányon, évközi- és terepgyakorlatát értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányon. Esetenként speciális pedagógiát tanuló óvodapedagógusok és tanárjelöltek nevelési gyakorlatát, pszichológus hallgatók egyéni terepgyakorlatát. A gyakorlati képzés a képző intézményekkel szorosan együttműködve történik.